Kurumsal

OMS, 1976 yılında paslanmaz çelik hammaddesinden uzun ömürlü mutfak araç gereçleri üretmek amacı ile kurulmuştur. Kurulduğu ilk yıldan itibaren günümüze kadar gelen süreçte sürekli büyümeyi ve büyürken de milli ekonomiye daha fazla katkıda bulunmayı kendisine ilke edinmiştir. Bu amaç doğrultusunda imalatı İstanbul’daki üretim tesisinde yapılan mamullerin büyük bölümünü, tüm dünya çapında ihraç etmeye başlanmıştır. Bu minval üzere OMS ürünleri, Türkiye sınırlarını aşmış ve mevcut kalitesini dünya ülkelerine gerçekleştirdiği başarılı ihracatları ile kanıtlamıştır. Hâlihazırda, ihracat yapılan ülke sayısı 46’yı bulmuştur.


Şirket genelinde yıllık üretim kapasitesi 1.850.000 parçaya ulaşmış olup, ürün yenileme açısından aralıksız ar-ge çalışmaları güncel olarak faaliyet vermektedir. 200’den fazla profesyonelin iş ihtiyacına cevap veren şirket, 14.000 m2’si kapalı alan olmak üzere toplamda 18.000 m2‘lik üretim alanına sahiptir. Geçmişten günümüze süregelen ve sürekli yapılan atılımlar neticesinde, gelişmiş teknolojilere ve günümüz yeniliklerine ayak uyduran OMS, geniş ürün yelpazesi ile sektörde adından sıkça söz ettirmektedir.


2013 yılı itibariyle OMS, kapasitesini üretim bandına yeni eklemiş olduğu mamuller ile genişletmeye devam etmiştir. Paslanmaz çelik mutfak eşyalarının yanında yapışmaz seramik ve teflon tencere üretimine ve 2014 sonu itibariyle ise granit tencere ve tava imalatına başlanmıştır. Aylık üretimi 90.000 adet olan bu iki yeni sektörle beraber mevcut yenilik öncülüğü daha ileri seviyelere taşınmaktadır.

Ürettiğimiz her üründe, Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak, Müşteri geri bildirimlerini etkin bir şekilde yönetmek, değer yaratmayan işlemleri ortadan kaldırarak kaynakların etkin kullanımı ile zamanında teslimat yapmak ve sürekli iyileştirmeyi amaçlayan bir kalite yönetim sistemi oluşturmak.

MİSYONUMUZ

OMS, sektörünü iyi tanıyan, müşteri beklentilerini doğru analiz eden ve karşılayan, kendi alanında güvenli, kaliteli, yenilikçi üretim anlayışı ile küresel pazarda kendine yer edinmiş, uzun vadeli sürdürülebilir büyüme elde etmeyi başarmış, müşterilerinin ve çalışanlarının ilk tercihi olmuştur.

 

VİZYONUMUZ

Yüksek üretim kalitemiz, yenilikçi ürünlerimiz ve artan marka bilinirliğimiz ile dünya pazarından aldığımız payı istikrarlı bir şekilde artırmak ve her zaman farklı olmak ve kalıcı üstünlükler sağlamaktır hedefimiz.

 

OMS COLLECTION

OMS ÇELİK GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE

1976 - 2019
Nasıl Yardımcı Olabilirim?